Korzystasz ze środowiska testowego Allegro. Tym samym akceptujesz zasady, które na nim obowiązują. Nie podawaj prawdziwych danych osobowych w formularzach.
 1. adobe stock 247403230

  Dzień Świętego Patryka

  17 marca

 1. adobe stock 247403230

  Dzień Świętego Patryka

  17 marca

Zmywalna farba do włosów na Dzień Św. Patryka

Popularne artykuły o przygotowaniu imprezy

Popularne zielone ubrania

Zobacz popularną biżuterię z koniczynami

Jak świętować Dzień Świętego Patryka?

 1. 6 s3 ks f1wte ii rwggn b7au j w600 h667

Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne. Obchodzone jest w rocznicę śmierci patrona tego kraju, 17 marca. Jest to dzień wolny od pracy, a najważniejszym symbolem jest shamrock, czyli trójlistna koniczyna, na której według legendy św. Patryk objaśnił pierwszym irlandzkim chrześcijanom istnienie Trójcy Świętej. 

Jak świętować Dzień Świętego Patryka?

Świętowanie w Irlandii:

Jako, że 17 marca jest dniem wolnym, irlandczycy w wielu miastach organizują pochody i festyny, w których dominującym kolorem zarówno ubioru jak i wystroju ulic jest zieleń, symboliczny kolor Irlandii. Najpopularniejszy festiwalodbywa się w Dublinie i trwa parę dni. W klapach ubrań noszona jest koniczyna, zaś najczęściej spożywanym trunkiem w tych dniach jest irlandzka whiskey (szklaneczka tego trunku nazywana jest "dzbanem Patryka") lub piwo Guinness. W tych dniach podkreśla się wszystko co irlandzkie - zieleń, złoto, koniczynki i szczęście. 

Świętowanie na świecie:

Radosny charakter tego irlandzkiego święta przyciąga gromadę uczestników na całym świecie. Organizuje się festyny, na których można zobaczyć pokaz tańca irlandzkiego oraz wziąć udział w warsztatach, spróbować irlandzkiej kuchni jak również napić się piwa zabarwionego na zielono. Ludzie na całym świecie również przebierają się na zielono, farbują włosy na ten kolor i spotykają się w pubach stylizowanych na irlandzkie. Ciekawym zwyczajem jest "zazielenianie" charakterystycznych miejsc na całym świecie, na przykład rzeki przepływającej przez Chicago czy wodospadu Niagara. Za pomocą świateł zmieniane są również znane budynki, takie jak Empire State Building, Krzywa Wieża w Pizie, Opera w Sydney, Burdż al-Arab w Dubaju oraz miejscowe ratusze i stadiony.

 

Gadżety dla fana Guinnessa

Podania i muzyka irlandzka

Otwieracze do piwa


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro

Language settings have been changed

Allegro language settings have been changed. You will now see the most important pages and receive e-mails in English.

Learn more about language settings

zamknij

Coś poszło nie tak...

Nie udało nam się zmienić języka, spróbuj ponownie za chwilę.

English: Something went wrong. We could not change language settings, try again later.

zamknij