Korzystasz ze środowiska testowego Allegro. Tym samym akceptujesz zasady, które na nim obowiązują. Nie podawaj prawdziwych danych osobowych w formularzach.
  1. wakacje z dzieckiem

    Jazda na wakacje!

    co zabrać w podróż z dzieckiem

podziel się
FacebookTwitter

Wakacje z dzieckiem - zacznij od wyboru walizki - jeździka

Czytaj więcej o walizkach - jeździkach

Lot z niemowlakiem - co wolno zabrać

  1. lot z małym dzieckiem

Do lotu z niemowlakiem należy dobrze się przygotować. Trzeba ruszyć wyobraźnią i przeanalizować wszystkie możliwe scenariusze. Wziąć pod uwagę naturalny rytm dnia dziecka, uwzględniając jego pory na drzemki i metabolizm.  

Linie lotnicze na szczęście w temacie bagażu dla dziecka do 2 roku życia są wyrozumiałe. Przede wszystkim, oprócz bagażu podręcznego, dopuszczają wniesienie na pokład dodatkowej torby dla dziecka. Przykładowo Ryanair definiuje tylko jej wagę do 5kg.

Co można tam włożyć? Właściwie wszystko, co jest potrzebne niemowlakowi: pieluszki, chusteczki nawilżające, krem na odparzenia, smoczek, zabawkę, a nawet leki.  

A co z mlekiem i jedzeniem? Tu przewoźnicy też nie robią problemów i dopuszczają te produkty. Na ogół podczas kontroli prosi się opiekuna o spróbowanie napoju na oczach celnika. Wszystkie ciecze powinny być zabezpieczone woreczkami strunowymi.

Pamiętaj, że dla jednego niemowlaka można również nieodpłatnie zabrać składany wózek lub chustę/nosidełko oraz fotelik samochodowy lub łóżeczko turystyczne

Kompaktowa spacerówka - idealna do samolotu

Czytaj więcej o spacerówkach idealnych na podróż

Nosidełko ergonomiczne - zabierz je ze sobą

Jedzenie na drogę - w co je zapakować?


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro